OtaKopin naisten joukkue pelaa Etelän Pesiksen aluesarjaa. Joukkue on perustettu vuonna 2012 ja nyt on starttaamassa jo seitsemäs kesä huikeaa menoa ja meininkiä pesiskentillä. Joukkueen tunnistaa hurmaavista naisista ja aina kannustavasta & lämpöisestä tunnelmasta!

 

Kausi 2018:

OtaKopin naisten pesisjoukkue etsii vahvistuksia riveihinsä!

Aluesarja on eteläisen Suomen kilpasarjoista alin, joten joukkueen toimintaan voi hyvin lähteä mukaan vähäisemmälläkin lajikokemuksella. Tervetulleita mukaan ovat yhtälailla harrastelijat kuin kokeneet pelaajatkin! OtaKopin toiminta on suunnattu ensisijaisesti Aalto-yliopiston ja Helsingin yliopiston opiskelijoille, henkilökunnalle ja alumneille, mutta myös muita kiinnostuneita kannustetaan ottamaan yhteyttä ja tiedustelemaan joukkueen pelaajatilannetta.

Ota yhteyttä ja kysy lisää:

otakoppi-naiset (at) list.ayy.fi

 

naisten joukkue

Kuva: Naisten joukkue muutama kesä sitten Järvenpäässä pelimatkalla.
  


Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2017:

Runkosarja
ma 22.5. 18.30 OtaKoppi - Vihdin Pallo Olari, Espoo 0 - 2 Raportti
to 1.6. 18.00 Nurmijärvi - Otakoppi Urheilupuisto, Nurmijärvi 2 - 0 Raportti
ma 5.6. 18.30 OtaKoppi - Vantaanjoen Juoksu Olari, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 21.6. 18.30 OtaKoppi - Roihu NAS Leppävaaran Urheilupuisto, Espoo 0 - 1 Raportti
su 2.7. 18.00 Keravan Pesis - OtaKoppi Kerava 2 - 0 Raportti
ma 24.7. 18.30 OtaKoppi - Päiväkumpu II Olari, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 2.8. 18.30 Latokasken Tiikerit - OtaKoppi Olari, Espoo 2 - 0  
ti 8.8. 18.00 NiceTeam - OtaKoppi Viertola, Hyvinkää 0 - 2 Raportti
pe 11.8. 18.00 Jana - OtaKoppi Kansanpuisto, Turenki   2 - 0 Raportti
                   
Alempi jatkosarja
ma 14.8. 18.00 Roihu - OtaKoppi  Olari, Espoo 1 - 2 Raportti
ma 28.8. 17.30 Latokasken Tiikerit - OtaKoppi  Olari, Espoo 0 - 2 Raportti
ma 4.9. 17.30 OtaKoppi - Nice-Team  Olari, Espoo 2 - 0 Raportti
ti 12.9. 17.30 OtaKoppi - Keravan Pesis Kerava 1 - 2 Raportti

 Naisten aluesarjan sarjataulukko.


Aiempien kausien tuloksia:

Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2016:

ti 24.5. 18.00 OtaKoppi - Nice-Team Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ti 31.5. 18.00 OtaKoppi - Latokasken Tiikerit Tuuliniitty, Espoo   -   Siirretty
ma 6.6. 18.00 OtaKoppi - Jana Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 8.6. 18.00 Vantaa - OtaKoppi Martinlaakso, Vantaa 2 - 0 Raportti
ma 13.6. 18.00 OtaKoppi - Nurmijärvi Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti 
su 19.6. 18.00 ViPa N2 - OtaKoppi     -   Siirretty
ti 21.6. 18.00 OtaKoppi - Roihu NAS Tuuliniitty, Espoo 0 - Raportti
ti 28.6. 18.00 PäiväkumpuII - OtaKoppi Rekola, Vantaa 2 - 0  
ma 1.8. 18.00 Nurmijärvi - OtaKoppi Urheilupuisto, Nurmijärvi 2 - 0 Raportti
to 4.8. 18.00 Latokasken Tiikerit - OtaKoppi Tuuliniitty, Espoo 2 - 0 Raportti
ma 8.8. 18.00 OtaKoppi - Vipa N2 Tuuliniitty, Espoo  0 - 2 Raportti
to 11.8. 18.00 OtaKoppi - Latokasken Tiikerit Tuuliniitty, Espoo  0 - 2 Raportti
ma 15.8. 18.00 OtaKoppi - Vantaa Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
to 18.8. 18.00 ViPa N2 - OtaKoppi Hiidenkirnun pesäpallostadion, Nummela 2 - 0  
ma 22.8. 18.00 OtaKoppi - PäiväkumpuII Leppävaara, Espoo  0 - 2 Raportti
to 25.8. 18.00 Roihu NAS - OtaKoppi Roihuvuori, Helsinki   -   Siirretty
ma 29.8. 18.00 Nice-Team - OtaKoppi Viertola, Hyvinkää 0 - 1 Raportti
to 8.9. 18.00 Jana - OtaKoppi Kansanpuisto, Turenki 2 - 0  
pe 9.9. 18.00 Roihu NAS - OtaKoppi Roihuvuori, Helsinki 2 - 0 Raportti

 

 

Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2015:

to 21.5. 18.00 Espoo - OtaKoppi Mailapuisto, Espoo 2 - 0 Raportti
ma 25.5. 18.00 Nice-Team - OtaKoppi Viertola, Hyvinkää 2 - 0 Raportti
ke 27.5. 18.00 Jana - OtaKoppi Kansanpuisto, Turenki 2 - 0 Raportti
ma 8.6. 18.00 OtaKoppi - Roihu NAS Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
to 11.6. 18.00 OtaKoppi - Päpe Tuuliniitty, Espoo 0 - 2  
ti 23.6. 18.00 OtaKoppi - Vantaa Tuuliniitty, Espoo 1 - 2 Raportti
ma 3.8. 18.00 OtaKoppi - Espoo Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
to 6.8. 18.00 OtaKoppi - Nice-Team Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ti 11.8. 18.00 Päpe - OtaKoppi Rekola, Vantaa 2 - 0 Raportti
ma 17.8. 18.00 OtaKoppi - Jana Tuuliniitty, Espoo  2 - 1 Raportti
ke 26.8. 18.00 Roihu NAS - OtaKoppi Roihuvuori, Helsinki 2 - 0 Raportti
ke 31.8. 18.00 Vantaa - OtaKoppi Martinlaakso, Vantaa  2 - 0 Raportti

 

Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2014:

ti 7.5 18.00 PäPe - OtaKoppi Rekola, Vantaa (harkkapeli) 2 - 1 Raportti
ke 21.5. 18.00 Nice-Team - OtaKoppi Viertola, Hyvinkää 0 - 2 Raportti
ma 26.5. 18.00 OtaKoppi - Vantaa Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
la 7.6. 11.00 Paukku - OtaKoppi Hämeensaari, Hämeenlinna 1 - 2 Raportti
ma 9.6. 18.00 OtaKoppi - Nice-Team Tuuliniitty, Espoo 2 - 0 Raportti
ti 17.6. 18.00 PäPe - OtaKoppi Rekola, Vantaa 0 - 2 Raportti
ti 24.6. 18.00 OtaKoppi - Paukku Tuuliniitty, Espoo       Siirretty
to 7.8. 18.00 OtaKoppi - Päpe Tuuliniitty, Espoo 1 - 2 Raportti
ma 11.8. 18.00 Jana - OtaKoppi Kansanpuisto, Turenki 1 - 0 Raportti
ke 13.8. 18.00 Vantaa - OtaKoppi Martinlaakso, Vantaa 0 - 2 Raportti
ke 3.9 17.30 OtaKoppi - Roihu Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ti 26.8. 18.00 OtaKoppi - Jana Tuuliniitty, Espoo 2 - 0 Raportti
ti 9.9. 17.30 OtaKoppi - Paukku Tuuliniitty, Espoo 1 - 1 Raportti
to 11.9. 17.30 Roihu - OtaKoppi Roihuvuori, Helsinki 2 - 0 Raportti

 

Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2013:

to 23.5. 18.00 Nice-Team - OtaKoppi Viertola, Hyvinkää 2 - 0 Raportti
ti 28.5. 18.00 OtaKoppi - Nice-Team Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ti 4.6. 18.00 OtaKoppi - Jana Tuuliniitty, Espoo 2 - 0 Raportti
ma 10.6. 18.00 OtaKoppi - Vantaa Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 12.6. 18.00 OtaKoppi - Paukku Tuuliniitty, Espoo 1 - 2 Raportti
to 27.6. 18.00 Roihu - OtaKoppi Roihuvuori, Helsinki 2 - 0 Raportti
to 1.8. 18.00 PuMu - OtaKoppi Kivitorppa, Helsinki 2 - 0 Raportti
ma 5.8. 18.00 OtaKoppi - PuMu Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 7.8. 18.00 Jana - OtaKoppi Kansanpuisto, Janakkala 2 - 0 Raportti
ke 14.8. 18.00 OtaKoppi - PäPe Tuuliniitty, Espoo 2 - 0 Raportti
ma 19.8. 18.00 OtaKoppi - Espoo NAS Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
pe 23.8. 18.00 Paukku - OtaKoppi Hämeensaari, Hämeenlinna 2 - 1 Raportti
ma 26.8. 18.00 Espoo NAS - OtaKoppi Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 28.8. 18.00 PäPe - OtaKoppi Rekola, Vantaa 0 - 2 Raportti
pe 30.8. 18.00 Vantaa - OtaKoppi Martinlaakso, Vantaa 2 - 1 Raportti
ma 2.9. 18.00 OtaKoppi - Roihu Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti

 

Otteluohjelma, tulokset ja peliraportit 2012:

ke 16.5.     18.00      Jana -     OtaKoppi Kansanpuisto, Turenki       2 - 0   Raportti
to 31.5. 18.00 OtaKoppi - Nice-Team Tuuliniitty, Espoo 0 - 2 Raportti
ke 6.6. 18.00 Vantaa - OtaKoppi Martinlaakso, Vantaa 2 1 Raportti
ma 18.6. 18.00 Nurmijärvi   - OtaKoppi Nurmijärvi Raportti
ti 31.7. 18.00 OtaKoppi - Espoo NAS       Tuuliniitty, Espoo 2 Raportti
ma 6.8. 18.00 Nice-Team - OtaKoppi Hyvinkää Raportti
to 16.8. 18.00 OtaKoppi - Nurmijärvi Tuuliniitty, Espoo 0 Raportti
to 23.8. 18.00 OtaKoppi - Vantaa Tuuliniitty, Espoo Raportti
ti 28.8. 18.00 Espoo NAS - OtaKoppi Kuitinmäki, Espoo Raportti
ma 3.9. 18.00 OtaKoppi - Jana Tuuliniitty, Espoo 2 Raportti